florbalový kroužek

Na kroužek chodím pět let - od roku 2008.

Ten první rok nás trénoval francouz Jerome Rivoire, byl jsem na dvou zápasech, starších, protože neměli dostatek hráčů a mladších, kam jsem správně patřil.

V roce 2009-2010 nás trénoval také francouz Ahmadou Nimaga, s ním byly tréninky tvrdé a pořádné.

Byli jsme na dvou zápasech - starší byli ve Frýdlantě a my jsme nemuseli jet nikam, zápas se konal u nás v tělocvičně. Sice jsme se neumístili na první příčce, ale byl to pěkný kamarádský zápas.

 Když v polovině roku Ahmadou odešel stal se trenérem pan Těšínský. S ním jsme si na trénincích a zápasech vždy užili mnoho srandy. Hodiny byly dobře naplánované a nikdo se nebál že odejde nazpocený.

 Ve školním roce 2010-2011 nás trénovala paní učitelka z mateřské školky - paní Chalupničková. Když přišla řekla: ,,Vycvičila jsem dva velký psy, tak si vycvičím i vás!,,. A tak jsme poznali, že to bude tvrdý florbal. A taky že byl!

Letos, v roce 2011-2012, nás trénuje florbalový hráč Vojta Veselý, který hraje florbal skoro profesionálně. Pomáhá mu francouzký dobrovolník z Domu dětí a mládeže Lukas. Myslím, že je to od mého začátku ve frolbalovém kroužku ten nejlepší trenér - pořádně ví, co je to florbal. 

 Trénuje naši fyzičku (zjistili jsme, že jsme na tom "bídně"), ale i standartní situace. Každý se trénuje na svoji pozici. Já a Matouš jsme obránci. Naším úkolem je ubránit bránu, abychom nedostali gól. Na trénincích to není takový problém, ale na zápase, kde proti nám hrají úplně jiní hráči (často větší a mohutnější), je to mnohem zajímavější...

 Doufám, že se nám tato dřina vyplatí v zápasech a dostaneme se někam výš, něž kde jsem kdy byli...

 

 

 

pavel dostalík © 2009-2011 pajados

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode