včelařský kroužek 

Do včelařského kroužku chodím už pět let, taky jsem se už zúčastnil pětkrát soutěže ,,ZLATÁ VČELA''.

Vedoucí kroužku je Mgr.Yveta Svobodová, další členové jsou Matouš Husák, Michael Smutný, Richard Schwedler, Vojtěch Mazánek a potom nováčci David Bartoš, Aleš Křiklava a malý Vašík Řezáč. Pracujeme na našem blogu www.zezivotavcel.blog.cz . Scházíme se jednou týdně v pátek. Kroužek trvá tři hodiny, za tento čas stihneme spoustu věcí, plánujeme různé akce a přednášky, mikroskopujeme a učíme se další vědomosti o včelách.

Na začátku velkých prázdnin, všichni z kroužku odjíždějí na letní včelařský tábor v Nasavrkách. Pro mě to nebude nic nového, ale pro ostatní členy to nové bude. Doufám, že se jim tam bude líbit, tedy mně se tam velmi líbilo. 

 

Poprvé jsem se zúčastnil v roce 2007 v Roudnici nad Labem, kde jsem se umístil na čtvrtém místě. Odvezl jsem si odtamtud nejen diplom a ceny, ale taky pěkné vzpomínky a zážitky.

Podruhé se soutěž konala v Chřibské, kde jsem obdržel pěkné třetí místo a postoupil jsem do celostátní soutěže  v Nasavrkách (odborné učiliště včelařské), kde byla velmi velká konkurence mladých včelařů z celé ČR, tam jsem se umístil dvacátý první, to bylo pěkné, na to že jsem byl nejmladším účastníkem soutěže.

A potřetí se soutěž uskutečnila v Křížanech-Žibřidicích a zde jsem dosáhl až na druhé místo a prosoutěžil jsem se na střetnutí mladých včelařů na Slovensko  (11.-12.6.2009), kde jsem se umístili v kategorii družstev na druhém místě. 

 

Další soutěž se konanala v našem městě. Je to pro náš kroužek velkou poctou, bylo to super. Náš kroužek se umístil velice dobře. Já jsem se umístil 1. ! Byl jsem moc štastný, postoupil jsem do Nasavrk - celostátní kolo. Tam jsem skončil na sedmém místě, většinu soutěžících jsem už znal, jsme taková republiková včelařská parta. Richrad Schwedler byl 3. v kategorii starších. Míša Smutný se také umístil 1., ale v kategorii mladších a Vojta Mazánek 2. v kategorii mladších.

 

A po důkladných přípravách jsme se vydali na další soutěž ZLATÁ VČELA 2011 v Třebenichích. Kde jsme navštívili Muzeum českého granátu v Třebenicích, Malou pevnost Terezín a restauraci Klobouk. Setkali jsme se s přáteli, které známe již z dřívějších oblastních kol. V sobotu jsme soutěžili ve dvou skupinách - mladší a starší. Postupně jsme se vystřídali oběhli všechny disciplíny botanika, test, praxe, mikroskopování, poznávání včelařských pomůcek. Po návštěvě Terezína s průvodcem a bývalým ředitelem Malé pevnosti nastalo vyhlášení vítězů. Jenže nás tlačil čas! A tak jsme se přemístili do restaurace Klobouk, kde jsme se při obědě dozvěděli následující výsledky: 3. místo - Martin Hloušek, Chřibská, 2. místo - Richard Schwedler, Nové Město pod Smrkem a tram-ta-da-dá na prvním místě já, Pavel Dostalík,  což mě samozřejmě móc potěšilo! 

 První trojka jela 28.5 2011 do Nasavrk, republikového kola. Celý článek zde!

Paní učitelku Svobodovou to moc potěšilo a těšíme se na dlaší soutěž!

 Na této fotografii právě mikroskopuji v Chřibské (2008)

Anketa

Kolik má včela očí?

pavel dostalík © 2009-2011 pajados

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode